Ağustos 7, 2020

Hakkımda

omertahaoztop.com.tr Hakkında:

omertahaoztop.com.tr 2020 yılında yayına başlamış, ana konuları ise kendimi sizlere paylaştığım, içimde yaşadığım sıkıntıları dışa aktaramadığım için bir yazı dizisi olarak aktarıp, içimi döktüğüm, bir kişisel blogtur.

Elimden geldiğince size edindiğim faydalı bilgileri, kodlama yaparken, mesleğimde gelişirken hangi duygulardan, hangi aşamaları aştığım ve hangi sıkıntıları nasıl çözdüğümden bahsedeceğim bir platform aslında, Siz bunu bir insanın içini döktüğü bir günlük, bir arkadaş niteliğinde görebilirsiniz.

Peki, siteyi öğrendik Ömer Taha Öztop Kimdir?

Benim adım Ömer Taha Öztop, 7 Eylül 1998 tarhinde Kartal/İstanbul da doğup Pendik/İstanbul da büyüdüm. Çocukluğumdan beri, birazcık duygusal, birazcık içine kapanık biri olarak büyüdüm, daha 6-7 yaşlarındayken bile ailem benim yaşımdan büyük insanlarla takıldığımı söylerler hep. Günümüzde de aynı şekilde kendimden yaşca büyük insanlarla daha iyi anlaşıyorum, çünkü böyle insanları, fikir alışverişi yapabileceğim, kendimi iyi anlatmama yardımcı olacak , onlardan bir şeyler öğrenebilecek hem onlara hem de kendime katkı sağlayabilecek ilişkiler olarak gördüm. Bilgisayar Mühendisliğini tercih etme nedenim beri ilk bilgisayarım Commodore64 ile daha çocuk yaşta klavye ve mouse kullanımına alışmak , Atari oyunlarıyla büyümüş olmak. Hep teknolojik yeniliklere , teknolojik ürünlere merakım olmuştur. Örneğin bir ürünü almayacaksam bile çıkan yeni teknolojileri takip edip , en son teknolojinin hangi özellikleri de beraberinde getirdiğini hep takip etmişimdir. Küçük yaşlarımdan itibaren oyunlara, tarihe ve sosyolojiye hep meraklı olarak büyümüşümdür. Bunlar bana Bilgisayar Mühendisliğinin getirdiği sayısal, aritmetik düşünme gibi insanı yorucu aktivitelerden beni uzaklaştırması ve beni gerçekten rahatlamasıydı.


Hedeflerim Neler:

  • Birden çok insana azıcık da olsa yardımcı olabilmek

  • Mesleğimde iyi yerlere gelmek

  • Orta Seviye olan ingilizcemi üst seviyeye taşımak

  • Linux Sistem yöneticiliğinde kendimi geliştirebilmek

 

Share

You may also like...

Bir Yorum Yazın